Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
360 Derece Çekim Yapabilen Kameralı Kasklar Geliyor !
#1
Exclamation 
Motosiklet
Kısa süre önce 360fly adında ortaya çıkan yenilikçi kask modelinin üzerinden kısa bir süre geçti ve 360fly action kamera CES fuarında karşımıza yepyeni özellikleriyle çıktı. 


Yeni 360fly yenilenmiş sensörü sayesinde 4K çekim yapabiliyor ve güncellenen birçok özelliği ile dikkat çekiyor. Bunlardan bazıları şöyle;
Front Facing mode sayesinde her zaman 360 derece çekim yapma zorunluluğundan kurtuluyoruz, bu özellik sayesinde 2560x1440 çözünürlükte 204 derecelik çekimler yapabiliyoruz. 

360 derece çekimin muhteşem görüntüler sunduğu en güzel modlardan biri de şüphesiz timelapse modu. Bu modda yeni modelde yerini almış. Kullanıcılar 1,2,5,10,30 ya da 60 ar saniyelik çekim aralıkları ayarlayabiliyorlar. 

Accelerometer yeni 360fly modeline eklenen yeni bir özellik. Bu sayede çekim yapmak için başlat tuşuna basmaktan kurtuluyoruz ve tuşa basamacağımız çekim durumlarında kamerayı titreterek çekimi kolayca başlatabiliyoruz. Örneğin snowboard yapıyorsunuz ve eldivenleriniz elinize takılı. Bu durumda tuşa basmak tam bir eziyet olurdu.

Telemetry özelliği sayesinde ise kullanıcılar yükseklik hız GPS ile konum bulma basınç gibi değerlere ulaşıp bu bilgileri depolayabiliyorlar. Tüm bu işlemlerin yapılması için ise sistem gücünü Qualcomm' un Snapdragon 800 işlemcisinden alıyor.

GoPro kullanıcıları için 10 larca aksesuarı bir kenara bırakıp kameralarını satıp 360fly almak ve tekrar 10 larca aksesuar almak kesinlikle akla yatkın gelmeyecektir. Fakat yeni 360fly tasarımı sayesinde tüm GoPro aksesuarlarınız %100 uyumlu. 

Kamera 1.5 metreden düşmelere karşıda dayanıklı olarak imal edilmiş ve WİFİ ile Bluetooth bağlantısı desteği de unutulmamış.
Kameranın tüm bu genel sınıf denilebilecek özelliklerinden sonra detaylı özelliklerine geçmek gerekirse onlarda şöyle;
Autopilot tracking sayesinde kamera 360 derecelik çekim sırasında istenilen bir objeye odaklanıp çekimine o şekilde devam edebiliyor. 
Collision Avoidance Alert özelliği ise sürücüyü dışarıdan gelecek tehlikelerden haberdar ederek onu her konuda bilgilendiriyor. 
Micro HDMI çıkışı sayesinde 360fly aracılığı ile anlık çıkış alınarak canlı yayın yapmaya imkan sağlanmış. 

Yaratıcısı ise son olarak şunları söylüyor; "Birçok özellik daha keşfetme aşamasında ve gelecekte bu özelliklerde 360fly a eklenerek teknolojisi geliştirilmeye devam edilecek". 

360fly 'ın entegre edileceği kask modelleri ise şunlar ; Bell Star Racing Helmet, Bell Moto ) Flex Off-Road Lid, Bell Super 2R All-Mountain Helmet ve Giro Edit. 

Cevapla
Teşekkür Edenler:
 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkiye'nin En Büyük Motosiklet Forumu Kimdir ?

Türkiyenin En Büyük Motosiklet Bilgi Paylaşım Forumu

Motorcunuz.com

MyBB SQL Error

MyBB has experienced an internal SQL error and cannot continue.

SQL Error:
1017 - Can't find file: 'mybbsa_threadviews' (errno: 2)
Query:
INSERT INTO mybbsa_threadviews (tid) VALUES('68')