Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yamaha'dan Çift Teker Güçlendirmeli Elektrikli Motorsiklet!
#1
Thumbs Up 
Yamaha yeni elektrikle çalışan motorsiklet konseptini 2015 Tokyo Motor Şov kapsamında duyurdu!
Motosiklet
Son zamanlarda otomotiv sektöründe çılgın elektrikli araçlar üretilmeye, tasarlanmaya devam ederken, Yamaha daha önce 2013 senesinde PES1 olarak tanıttığı elektrikli motorsiklet serisine çok hazırlıklı bir şekilde devam ediyor. Yamaha bir ilki gerçekleştirip ilk çift teker motor destekli elektrikli motorsikleti yapacak.

PES1 ve çoğu elektrikli motorsiklette alışkın olduğumuz tek teker sistemini bir adım öteye taşıyarak, hem ön hem arka tekere motor yerleştirip, denge, performans artışıyla çift teker destekli sisteme geçmeye hazırlanan Yamaha, 2013 tasarımınıda değiştirip güzel spor bir tasarıma geçmiş. Bu seferki adı PES2 olan motorsiklet oldukça hoş bir görünüme de sahip.

Yamaha'nın yenilikleri elektrikli motorsiklet dünyasında bir ilk ama elektrikli motorsiklet bir ilk değil. 2014 yılında görücüye sunulan ve basına bir kaç test sürüşü imkanı sunmuş olan Harley Davidson"LiveWire Konsept" de dikkatleri üstünde toplamıyor değil.

Bizim en çok kafamıza takılan soru ise, o güzelim motor seslerine ne olacak? Çünkü Harley Davidson LiveWire Konsept test sürüşü videosunda gördüğümüz kadarıyla, elektrikli motorların kendine has bam başka bir sesi var. (O bisikletlerimizin arka tekerine petşişeler sıkıştırıp çıkarttığımız vu tuututu artık yok ) Bunu da Tesla'dan anlayabiliyoruz. Çünkü böğür böğür bağıran hızlı otomobiller artık çıt çıkarmadan gidebiliyorlar.
Cevapla
Teşekkür Edenler:
#2
ilginç bir tasarım olmuş kısa sürede bu şekilde hızlı teknolojik gelişmeler keyif verici gözüküyor ..
Cevapla
Teşekkür Edenler:
 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkiye'nin En Büyük Motosiklet Forumu Kimdir ?

Türkiyenin En Büyük Motosiklet Bilgi Paylaşım Forumu

Motorcunuz.com