Türkiye'nin En Büyük Motosiklet Forumu

Orjinalini görmek için tıklayınız: Mehmet Akif Ersoy Özel Ödülü Sofuoğlu’nun
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Motosiklet
1. Uluslararası Mehmet Akif Ersoy Bilim ve Sanat Ödül Töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Dünya Şampiyonu milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu özel ödüle layık görüldü.

 

İstiklal Marşı'nın kabulünün 95. Yıldönümüne rastlayan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 10. Yıl etkinlikleri kapsamında ilki düzenlenen Uluslararası Bilim ve Sanat Ödül Töreni Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Törene ayrıca Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Burdur Valisi Hasan Kürklü, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar ile milletvekilleri katıldı. Mehmet Akif Ersoy Jüri Özel ödülü ve Türkiye’nin Tanıtımına Katkı Ödülü Dünya Şampiyonu Milli Sporcumuz Kenan Sofuoğlu’na verildi. Tayland’da Dünya Şampiyonası’nda olan milli sporcumuzun ödülünü TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fen Bilimleri Ödülüne layık görülen Prof. Dr. Zekai Şen'i, Sosyal Bilimler Ödülüne layık görülen Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı'yı, Sanat Ödülüne layık görülen Mehmet Bozdağ'ı, Türkiye'nin Tanıtımına Katkı Ödülüne layık görülen Kenan Sofuoğlu'nu, Mehmet Akif Ersoy Özel Ödülüne layık görülen, "Akif'in izinde bir fikir işçisi, ilim talebesi olan gönül insanı" Mehmet Ertuğrul Düzdağ'ı tebrik etti. 

Ödül töreninde ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a üniversite senatosu tarafından Fahri Doktora Payesi verilirken, motosiklet pistinin de yer aldığı Kamp ve Spor Kompleksi Projesi de sunuldu. 

Motosiklet
Motosiklet