Türkiye'nin En Büyük Motosiklet Forumu

Orjinalini görmek için tıklayınız: Kenan Sofuoğlu Liderliğini Sürdürdü
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Motosiklet
Dünya Supersport Şampiyonası’nda mücadele eden milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu, Malezya’da düzenlenen sezonun 6. yarışında 6. oldu.

 

Malezya’nın Selangor eyaletindeki 5 bin 543 metrelik Uluslararası Sepang Pisti’nde koşulan ve startı, yağmur nedeniyle 2 saat 40 dakika gecikmeli verilen sezonun 6. yarışı, 14 tur üzerinden yapıldı. Mücadeleye "pole pozisyonu"nda başlayan Kawasaki Puccetti pilotu Kenan Sofuoğlu, startta liderliği, GRT takımından Rea’ya kaptırdı. 2. turda Rea’yı geçen Orelac VerdNatura’nın Malezyalı sürücüsü Khairuddin, yarışı 9 tur boyunca lider götürdü. Kenan Sofuoğlu ise bu sırada 4’üncülüğe kadar geriledi. Gemar Balloons-Lorini’nin İtalyan pilotu Badovini, 10. turda ele geçirdiği liderliği sonuna kadar korudu ve kariyerinin ilk birinciliğine ulaştı. Badovini’nin 0.05 saniye arkasındaki Khairuddin 2’nci, 0.98 saniye gerisindeki Rea da 3’üncü oldu. Liderden 8.2 saniye sonra bitiş çizgisine gelen Kenan Sofuoğlu ise yarışı 6. sırada tamamladı. 

Puanını 96’ya çıkaran Kenan Sofuoğlu, bu sonuca rağmen pilotlar klasmanında rakipleriyle arasındaki farkı açtı. Milli motosikletçiyi, 79 puanla takım arkadaşı Krummenacher ve 67 puanla MV Agusta’dan Cluzel izledi. 

Dünya Supersport Şampiyonası’nın 7. yarışı, 29 Mayıs’ta Büyük Britanya’da düzenlenecek. 

Sürücüler klasmanı 
Sezonun 6. yarışının ardından sürücüler klasmanının ilk 5 sırasındaki puan durumu şöyle: 
1. Kenan Sofuoğlu (Türkiye) - 96 puan 
2. Randy Krummenacher (İsviçre) - 79 
3. Jules Cluzel (Fransa) - 67 
4. Kyle Smith (Büyük Britanya) - 57 
5. Patrick Jacobsen (ABD) - 56